Ankieta

Czy zostałeś oszukany przez uzdrowiciela naciągacza?

TAK
11 (34.4%)
NIE
8 (25%)
CHCĘ O TYM NAPISAĆ
0 (0%)
CHCĘ OSTRZEC INNYCH
10 (31.3%)
Chcę czytać na ten temat
3 (9.4%)

Głosów w sumie: 18

Autor Wątek: Jak się chronić przed wyłudzaczami pieniędzy , pseudo-uzdrowicielami , oszustami  (Przeczytany 5322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LeszekZadlo

• Gość
Informacja w poprzednim poście.

Offline pele

• Nowy użytkownik
Panie Leszku : Czy można wiedzieć ile to kosztował przez te 3 lata Pański adwokat.? Według moich rozeznań to chyba dużo .

LeszekZadlo

• Gość
Ze średnią satysfakcją pragnę poinformować, że wreszcie zakończył się 3 lata trwający proces 2 osób, które notorycznie (przez ponad 4 lata) pomawiały i znieważały na forach publicznych Zbigniewa Ulatowskiego oraz mnie. Ich celem było głównie podważanie naszej wiarygodności jako usługodawców, wprowadzanie w błąd i zastraszanie naszych klientów, oraz kontrahentów, a także uprzykrzanie nam życia. Oskarżeni zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów. Mają do zapłacenia ok. 7,500 zł na osobę samych kosztów sądowych!
Wyrok jest prawomocny.

LeszekZadlo

• Gość
Temat w modzie, bo prawie każdy teraz chce tantrę uprawiać :)
Jak odróżnić nauczyciela tantry od wszechwiedzącego guru?
http://seksualnosc-kobiet.pl/mowie_nie/jak_odroznic_nauczyciela_tantry_od_wszechwiedzacego_guru

LeszekZadlo

• Gość
Właśnie odebrałem maila, a w nim Autor pisze:

Panie Leszku,

Piszę ponieważ niegdyś korzystałem z Pańskich produktów i prawdę mówiąc przynosiły one efekty. Odmawiałem modlitwy znajdujące się w artykułach oraz w książce Egzorcyzm i korzystałem z płyt medytacji: poczucie własnej wartości jak również prosperującej świadomości.

Niestety w pewnym momencie życia przyjaciele nawrócili mnie na „jedyną, prawdziwą i jedyną słuszną - chrześcijańską drogę”. Uczęszczałem na spotkania kościoła zielonoświątkowego gdzie byłem poddawany egzorcyzmom aby wyrzuć ze mnie demony które weszły gdy zajmowałem się ezoteryką, przyjąłem nawet chrzest wodny. A po pół roku intensywnych praktyk, uwalniania się od wpływu diabła i demonów, czytania pisma świętego, żarliwych modlitw, uczestniczenia w spotkaniach kościelnych stwierdziłem, że nie przynosi to żadnych efektów w moim życiu. Wręcz przeciwnie – jest o wiele gorzej niż było i to na wielu płaszczyznach.

Dlatego też postanowiłem powrócić do tego co przynosiło prawdziwe rezultaty i polepszało poziom mojego funkcjonowania zarówno na płaszczyźnie psychiczno-duchowej jak i zewnętrznej. Chcę na nowo odbudować związek z Bogiem, zacząć doświadczać Boga, korzystać z Jego pomocy, prowadzenia, ochrony, darów i błogosławieństw. [...]. Na chwilę obecną odmawiam modlitwę dziękczynną za boże wsparcie w rozwoju, oraz drugą powierzającą mnie bożej ochronie i prowadzeniu napisaną przez siebie jak również korzystam z dekretu dotyczącego obfitości finansowej i skutecznego działania. [...]"

Postanowiłem zamieścić ku przestrodze naiwnych.

Offline matek

• Aktywny użytkownik
Odp: Jak się chronić przed wyłudzaczami pieniędzy
« Odpowiedź #40 dnia: 2016-02-13, 22:36:19 »

LeszekZadlo

• Gość
Właśnie się dowiedziałem, że podobno kurs wiązania kolorowych nitek na lewej ręce (wg kabały) kosztuje 2.000 zł :)

Offline Mariusz

• Aktywny użytkownik
http://www.liveleak.com/view?i=605_1455190562

niektórzy wiedzą jak się bronić przed oszustami :-D

Offline Jaskier

• Aktywny użytkownik

LeszekZadlo

• Gość
Znaki, Cuda W Kościołach i Ruchach Charyzmatycznych, Zwiedzenie-Film Dokumentalny. Lektor
https://www.youtube.com/watch?v=wmybN1BvQYk

Dość stronnicze przedstawienie.
« Ostatnia zmiana: 2016-01-06, 10:24:55 wysłana przez LeszekZadlo »

Offline Yk sirf

• Nowy użytkownik
a to takie porównanie pokazujące jak różnorodne czynniki  zmieniają nastawienie do bioenergoterapii oraz tego co jest w związku z tym oszustwem:

1. gościu którego filmiki podpisują "byłem bioenergoterapeutą" a na mój gust powinni je opisywać "byłem opętany i zostałem uwolniony za cenę zaprogramowania"
on tam w przebiegły sposób wrzuca do jednego worka reiki, bioenergoterapię , magię i inne metody uzdrawiania ze wschodu ( bo tak mu powiedziano, że też są niebezpieczne) , a głównie opowiada o swoim opętaniu i uwolnieniu od niego, nie oglądałem wszystkich odcinków więc mogę się mylić ; ) ciekawe że w kościołach dopuszczają do takiego propagowania "prawd objawionych" gdzie on tam opowiada jak jakaś kobieta podeszła do niego w kościele i ogłosiła mu wolę Boga , ale rozumiem że to dlatego puszczają, że jest to zgodne z szerszym interesem kościoła :
https://www.youtube.com/watch?v=S5q7HM6J-Rk

2. tutaj zlot bioenergoterapeutów we Wrocławiu gdzie wspominają o pielgrzymkach bioenergoterapeutów na Jasną górę (ponoć raz ich było ze setka) :
https://www.youtube.com/watch?v=hTip6qZyyVU

3. tutaj wspominają o księdzu bioenergoterapeucie który dzięki swoim zdolnościom uzdrawiał dziewczynki wkładając im palec w różne miejsca i odblokowywał receptory:
"Zachowanie duchownego według prokuratora miało być wyrazem ojcowskiej czułości duchownego a nawet jego... zdolności bioenergoterapeutycznych. Piotrowicz powoływał się na zeznania, wedle których że jeśli dziecko bolał brzuszek, to po dotknięciu przez księdza ból znikał."
i bez uprawnień (!) do wykonywania masażu leczył dzieci:
"Ksiądz M. w trakcie późniejszego procesu nie zaprzeczył, że całował dzieci. Miały to być "ojcowskie pocałunki", choć zdarzały się także w usta. Nie zaprzeczył też, że dotykał je w intymne miejsca. W sądzie pokazywał nawet, jak wykonywać terapeutyczne masaże. - Dłońmi masowałem prawie że od kości łonowej w górę - opisywał."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19209412,nowy-szef-sejmowej-komisji-praw-czlowieka-bronil-ksiedza-ktory.html
ciekawe że ci którzy puszczają filmy z byłymi opętanymi i tytułują je "byłem bioenergoterapeutą" nie puszczają podobnych filmów z tytułem "byłem księdzem"

4. a tu lekarz internista ze wschodu na temat bioenergoterapii:
" Bioenergoterapia jako metoda lecznicza została już udowodniona naukowo (między innymi: Bruce Lipton- „Nowa Biologia”) i nie ma nic wspólnego z mistyką, ezoteryzmem, i innymi zabobonami."
http://www.lbs.info.pl/terapeuci/

Offline Yk sirf

• Nowy użytkownik
Jaskier
chodziło mi raczej o to, że kierujesz się w wyborze rozumem na pierwszym miejscu, ale skoro nie w tym przypadku, no to ok ; )

jeszcze ilustracja do poprzedniego opisu o co mi chodziło z tym kierowaniem się "tylko opinią", przykład inteligentnych młodych ludzi którzy wyłączyli rozum czy wyczucie własne (oprócz jednej dziewczyny)  i kierowali się tylko opinią prowadzącego:
https://www.youtube.com/watch?v=fsEJGAAtPhg

Leszek powinienn robić takie weryfikacje: moc uzdrawiania, siła reiki, czystosć energii, etc etc :P tylko bez nadmiaru. I byśmy mieli jakiś ranking.
no jak widać Leszek nie pali się do tworzenia takich publicznych rankingów, może ( oprócz tych co wymienił) również z podobnych powodów co Ty , gdy nawet anonimowo nie chciałeś wypowiadać się (nawet pozytywnie) o uzdrowicielach z obawy, że to ich zniechęci do ciebie : )

LeszekZadlo

• Gość
W przypadku prywatnych pytań o weryfikację danego uzdrowiciela udzielam informacji. Bo sprawa nie polega na obiektywnym określeniu jego możliwości. Ważniejsza jest wzajemna interakcja międzu uzdrawianym a uzdrawiającym, czyli indywidualna korzystność. Nie każdy jest dla każdego!
A czasami przy tych badaniach wychodzą straszne reczy.

Offline Jaskier

• Aktywny użytkownik
Yk sirf: Niestety przy uzdrowicielach mogę polegać tylko na opiniach innych, bo oni nie ma specyfikacji technicznej.

Przypomniały mi się RPGI i te wszystkie statystyki. Leszek powinienn robić takie weryfikacje: moc uzdrawiania, siła reiki, czystosć energii, etc etc :P tylko bez nadmiaru. I byśmy mieli jakiś ranking.

Offline Yk sirf

• Nowy użytkownik
Pierwszy raz słyszę o masażu Reiki! :)
oj to  znane i stosowane określenie w tych kręgach, często z dopiskiem "energetyczny",
w kręgach zbliżonych do tradycyjnego Reiki (albo tylko pozujących na takie) jest to też związane z tym, że uczy się tam oprócz dotyku różnego rodzaju oklepywań, ucisków, smagań i naciągań ciała jako integralny element tego systemu udrażniający przepływ energii Reiki

Ciekawe, jak w świetle tej Ustawy będzie wyglądało wykonywanie masażu erotycznego? :)
za niedługo wszystkie panie wykonujące najstarszy zawód świata to będą dyplomowane fizjoterapeutki ; )

ostrzeżenie:
 - nawet pocałunek to masaż ustami ust drugiej osoby!
- a co z tymi którzy na przykład bliskiej osobie nieopacznie wykonają  prosty masaż barków w publicznym miejscu?
wszystko to będą czyny karalne:
"Art. 136. Kto bez wymaganych uprawnień udziela świadczeń z zakresu fizjoterapii, podlega grzywnie."
... więc spokojnie można będzie podejrzeć swojego wroga podczas takich czynności, porobić zdjęcia i donieść na niego do prokuratora : D