Autor Wątek: Inspirujące duchowo i rozwojowo  (Przeczytany 3188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JarekC

• Użytkownik
Odp: Inspirujące duchowo i rozwojowo
« Odpowiedź #31 dnia: 2019-03-24, 03:26:01 »
Zaobserwowane w pracy.
*  Siedzi sobie dwoch pacjentow na wydziale psychiatrii i przed nimi przechodzi inny pacjent. Jeden z siedzacych nachyla sie do drugiego i mowi o tym przechodzacym; "To wariat".
*  Pracujac z super leniwa pielegniarka czulem czesto sporo frustracji i niezadowolenia. Widzialem wszystko co robila nie tak czy w ogole nie robila. To byly trudne chwile nieumiejetnosci z naszej strony wspolpracy i zrozumienia. Na szczescie z czasem nauczylismy sie wspolpracowac z wieksza harmonia i zgoda miedzy nami. Ha, kiedys sie poskarzyla ze przyszlo jej wspolpracowac z inna pielegniarka, jej zdaniem bardzo leniwa.  Niestety nie zauwazyla ze zobaczyla w tej drugiej odbicie siebie.
*  Pracujac tez z inna, w tym wypadku super nadgorliwa pielegniarka zaczalem sie zastanawiac jakie fatum nade mna w pracy wisi. Ta z kolei nie dosc ze robila nadmiernie duzo to oczywiscie widziala wszystko, co jej zdaniem inni nie robia wlasciwie i ciagle skarzyla sie w tej sprawie.
Oj, czy ta druga przypadkiem nie przypomina mi mnie z relacji z ta pierwsza ? Wychodzi ze w pracy mam nauke rozwijania swiadomosci lustra i umiejetnosci wspolpracy. To zaczyna do mnie docierac ze w innych czesto widzimy to co w sobie jeszcze jest ukryte a raczej nieuswiadomione na swoj temat. Wazne wiec by poluzowac i nie walczyc z innymi a raczej spojrzec na siebie, co  czuje w sobie w odniesieniu do drugiej osoby. Co ona swoim zachowaniem, soba pobudza we mnie ? Odpowiedzi czesto sa oczywiste ale czy jest we mnie wystarczajaco odwagi, szczerosci i otwartosci by sie sobie przyjrzec i odkryc prawde ?
Ufff, kiedys odkrylem w sobie paskudny zwyczaj wzbudzania w innych, w sytuacjach czucia niesprawiedliwosci czy krzywdy, poczucia winy. W ten sposob moglem odepchnac informacje od siebie i poczuc sie lepiej. Wewnetrzna frustracja jednak pozostawala odczuwalna wiec ta strategia nic nie zalatwiala. Pozniej mi sie uswiadomilo ze w dziecinstwie bylem zawstydzany i czulem sie winny wiec takie zachowanie bylo projekcja wzorca na innych.
Jak to rozumiem teraz, wzorce projekcji, byc moze sluza ochronie siebie, swojej pozycji, odpychania odpowiedzialnosci i moga byc wygodne lecz w rozwoju i w interakcjach z innymi ich skutkiem jest stagnacja i zawezona swiadomosc wiec na dluzsza mete nieoplacalne. Wyglada na to  ze nie wszystko co widzimy i co nas emocjonalnie pobudza w innych jest zawsze wiernym odbiciem nas ale moze byc wskazowka by sie sobie przyjrzec by poznac siebie bardziej. Samopoznanie, samoswiadomosc z kolei moze poprowadzic ku przemianie. A tu sa potencjalne zyski. :)

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #30 dnia: 2019-03-20, 02:11:53 »
Farida Sorana napisala przepiekny cytat;

"Żeby wiedzieć jak się wygląda, potrzeba lustra. Żeby wiedzieć kim się jest, trzeba przejrzeć się w oczach Boga."

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #29 dnia: 2019-03-19, 14:25:17 »
 Jakie wspaniale moze byc zycie na Ziemii. Ile boskosci w otoczeniu. Ile inspiracji. Wystarczy sie rozejrzec. Odkrywam dla siebie na nowo. Ciesze sie. Jestem wdzieczny Stworcy.

radosny spiew ptaka o poranku
 piekno roslin, kwiatow, zachodu slonca
 delikatny powiew wiatru nad morzem
 blogosc kota wygrzewajacego sie na sloncu
 nocny spokoj
 moc wulkanu
 cieplo slonca
 rzeczywistosc istnienia Natury
 cierpliwosc czapli oczekujacej na pojawienie sie rybki
 zdrowie w Naturze, dazenie do harmonii, wspieranie zycia
 lekkosc blekitnego nieba
 hojnosc roslin wydajacych owoce, ziarna, nasiona
 szczera radosc psa
 bogactwo i roznorodnosc w swiecie zwierzat, roslin, mineralow
przyjazny usmiech sasiada
delikatne przytulenie sie z ukochana osoba

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: 2019-03-18, 11:14:57 »
Kiedys przyszla do mnie inspiracja ktora praktycznie wplynela na zmiane kierunkow mojego rozwoju duchowego. Otoz jako UA zawsze czulem ta tesknote do Boga i chec powrotu do niego. Jakas czesc mnie w zwiazku z tym sobie tlumaczyla ze Stworca jest tam czyli nie tu gdzie ja jestem. To m.in. zaowocowalo niechecia do przebywania w materii i praktykami by sie stad wydostac. Nic z tego oczywiscie nie wyszlo (oprocz pomieszania i mnostwa niekorzystnych intencji wzgledem materii, mojego materialnego ciala i zycia tu w materii) az do momentu gdy gdzies wyczytalem stwierdzenie ze Bog jest tam gdzie ja jestem. To bylo przelomowe bo sobie uswiadomilem ze On jest tu , we mnie, w moim sercu, w przestrzeni, srodowisku rowniez ziemskim. Nie ma wiec potrzeby stad uciekac, szukac Go gdzie indziej, w niebie itd.
Od tamtej pory zamiast poszukiwac Boga zaczalem go odkrywac w sobie, w innych ludziach, w swiecie i rzeczywistosci w ktorej przebywam.

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: 2019-03-17, 04:47:22 »
Zauwazylem ze wspierajace inspiracje moga pochodzic nie tylko od mistrzow czy nauczycieli duchowych , ale i tez od zwyklych, nie zainteresowanych duchowoscia ludzi czy tez z Natury. Jest wiele inspiracji. Przykladowo na Facebooku mozna znalezc mnostwo cytatow roznych mistrzow, nauczycieli, pisarzy. Inspirujace teksty sa niewatpliwie piekne ale moga byc pomocne w praktyce do rozwoju czy tez wybrniecia z trudnej sytuacji.
Napisze co mi sie przytrafilo pare dni temu.
Pare dni temu uslyszalem dzwonek do drzwi. Po otwarciu zobaczylem sasiada z budynku obok ktory zapytal czy moge pozyczyc pike i lopate. Otoz pod jego samochodem jest gruba warstwa lodu i nie moze ruszyc. Tego dnia to dla niego wazne bo chce wesprzec corke i zawiezc ja do szkoly na egzamin. Mowi ze od poprzedniego dnia probuje i nic nie dziala. Pomagalo mu dwoch mezczyzn i samochod nadal nie moze ruszyc. Gdy naciska na gaz to kola sie kreca, robi sie wiecej lodu i za nic nie jest w stanie wybrnac z klopotu. Dodatkowo, to imigrant, Arab ktory nie ma doswiadczenia w jezdzie zima. Zwierzyl sie ze od po nieudanych probach zaczal sie modlic i poprosil by Bog mu zeslal czlowieka ktory mu pomoze wydostac samochod z lodu. Tego dnia cos mu kazalo zadzwonic do moich drzwi. Pozyczylem mu narzedzia i poszedlem po zwir, sol i podkladki po kola. Sasiad kul lod a ja tez robilem co moglem. Pol godziny roznych prob, rozbijania lodu i wreszcie udalo sie wyjechac. Facet byl szczesliwy i bardzo wdzieczny za pomoc a ja zadowolony z mojego udzialu i z efektu. Kazdy z nas poszedl w swoja strone a mi sie w tym momencie uswiadomilo ze ja przeciez tez od dluzszego czasu w jednej waznej zyciowej sprawie jestem w impasie i nie znajduje rozwiazania. A tu przychodzi taka inspiracja od sasiada.
Czyli gdy juz nie wiem jak rozwiazac swoj problem to  modle sie do Boga i otwieram sie na otrzymanie rozwiazania i korzystam z niego. W miedzyczasie robie ze swojej strony co moge i potrafie w kierunku rozwiazania problemu czy osiagniecia celu. Bog zawsze zapewnia najlepsze i najkorzystniejsze rozwiazania.

Offline Arnia

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: 2018-12-31, 15:38:00 »
Przeczytane gdzieś w internecie:

Jeśli ezoteryk znajdzie się w prawdziwych tarapatach, porzuca wszystkie swoje zabawki i zwraca się do Boga.

Tylko zamieniłam okultystę na ezoteryka, bo tu bardziej pasuje.

Offline Michael

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #25 dnia: 2018-07-31, 10:37:25 »
JASNA POLSKA - pierwsza Wysokowibracyjna Wyszukiwarka i Baza Cudów w polskim internecie
https://www.youtube.com/watch?v=Kr7lcAEksXM&list=WL&index=27

Offline Leszek Żądło

• Administrator
  • Ekspert
    • Cuda Ducha
  • Imię i nazwisko, dziedzina: Radiestezja, regresing, uzdrawianie
« Odpowiedź #24 dnia: 2018-03-17, 06:48:35 »

Offline Arek

• Nowy użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 2018-01-20, 14:56:31 »
Dr Jordan Peterson Psychiatra kliniczny i wykladowca na uniwersytecie w Toronto. Ostatnio zaslynol z przeciwiania sie skrajnej lewicy uzywajac logiki i rozsadku:) pojawiaja sie filmy z napisami

np.

https://www.youtube.com/watch?v=inwJoA7n1Rg

https://www.youtube.com/watch?v=xSudDg0xZV0

https://www.youtube.com/watch?v=EwdbDkNnfLI
« Ostatnia zmiana: 2018-01-20, 15:03:50 wysłana przez Arek »

Offline Leszek Żądło

• Administrator
  • Ekspert
    • Cuda Ducha
« Odpowiedź #22 dnia: 2018-01-16, 04:52:33 »
Zasada lustra i jej przekłamania we współczesnej duchowości
https://ciemnanoc.pl/2018/01/15/zasada-lustra-i-jej-przeklamania-we-wspolczesnej-duchowosci/

Warto poczytać,żeby nie pobładzić. Wiele z tego zgadza się z moimi spostrzeżeniami.

Offline Leszek Żądło

• Administrator
  • Ekspert
    • Cuda Ducha
« Odpowiedź #21 dnia: 2017-10-03, 07:38:42 »
Tina Turner - Lotus Sutra / Purity of Mind (2H Meditation)
https://www.youtube.com/watch?v=OBgN849_nOs

Offline Leszek Żądło

• Administrator
  • Ekspert
    • Cuda Ducha
« Odpowiedź #20 dnia: 2017-10-03, 07:34:08 »
Fajny wykład, który słyszałem na żywo. Zaskakujące przykłady uzdrowień.
CO MYŚLISZ - TO MASZ! WPŁYW MYŚLI NA ZDROWIE - Barbara Zalewska - 26.09.2017 r.
https://www.youtube.com/watch?v=tA0NkrcrbGQ

Offline Leszek Żądło

• Administrator
  • Ekspert
    • Cuda Ducha
« Odpowiedź #19 dnia: 2017-10-01, 17:26:42 »
Cztery sposoby na to, jak odpuścić - Ajahn Brahm [LEKTOR PL]
https://www.youtube.com/watch?v=GXR9emyoJlA

Offline Leszek Żądło

• Administrator