Autor Wątek: Inspirujące duchowo i rozwojowo  (Przeczytany 3546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JarekC

• Użytkownik
Odp: Inspirujące duchowo i rozwojowo
« Odpowiedź #49 dnia: 2019-08-06, 01:08:04 »
Refleksja z innego dnia :)

Gdybym dzisiaj chcial podziekowac Swiatu to za to ze jest taki piekny.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac ludziom ktorych dzisiaj spotkalem to za ich uprzejmosc i zyczliwosc.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac Naturze to za cieplo ktorego oczekiwalem przez dlugie zimowe miesiace.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac bliskim mi osobom to za to ze nawet w najtrudniejszych chwilach nadal wierzyli we mnie.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac Zyciu to za to ze mam w nim swoje miejsce.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac Bogu to za Jego cierpliwosc i czulosc do mnie.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac wszystkim ktorzy pomogli mi wzrastac i sie rozwijac duchowo to za Wasza milosc do siebie poprzez ktora dzielicie sie madroscia.
Gdybym dzisiaj chcial podziekowac sobie to za ta przyjemnosc gdy sie ucze lubic i akceptowac siebie.

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #48 dnia: 2019-08-04, 18:37:44 »
Czasami przychodza mi rozne refleksje.

Gdybym chcial cos od siebie dac ludziom to wiecej usmiechu i radosci.
Gdybym chcial dac Ziemii cos od siebie to wiecej czystosci.
Gdybym chcial obdarowac Boga to moja ufnoscia.
Gdybym dzisiaj chcial obdarowac siebie to bym siebie przytulil z najwieksza doza czulosci i milosci ktora w sobie bym znalazl.

Offline Żdan

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
  • Bóg, Ród, Przyroda
    • Kultura aryjska
« Odpowiedź #47 dnia: 2019-07-12, 21:23:31 »
Bardzo ciekawym źródłem informacji są słowiańskie dolmeny.

Duchowe znaczenie dolmenów zostało odkryte dzięki przekazom syberyjskiej pustelnicy Anastazji, opisanym w książkach "Dzwoniące Cedry Rosji" Władimira Megre.

Informacje pochodzące z dolmenów mają w większości bardzo czystą i wysoką jakość, chociaż dla wielu "rozwojowców" mogą wydać się niezrozumiałe, ponieważ mówią przede wszystkim o związku człowieka z wszechświatem i przyrodą (a dziś panuje raczej moda na indywidualizm).

Dużą nieufność może budzić też fakt, że są to przekazy ze świata astralnego. U dawnych Słowian niektórzy ludzie decydowali się pod koniec życia zakończyć je w dolmenach. Zamykano ich w środku, gdzie świadomie opuszczali ciało. Dolmen miał stać się ich mieszkaniem po śmierci. Sens takiej praktyki tkwił w tym, aby zachować wiedzę dla potomnych (dolmeny zaczęły powstawać w czasach, gdy starosłowiańska wiedza zaczęła przygasać). Dusze te do dziś żyją w dolmenach i można nawiązać z nimi kontakt w okolicy dolmenu.

Na pierwszy rzut oka wygląda to więc bardzo podejrzanie, a wręcz odstraszająco, zresztą po co komu przekazy z astralu, skoro można czerpać je z intuicji.

A jednak pojawia się tam wiele informacji - bardziej ogólnych lub szczegółowych, które pomagają wiele zrozumieć i które trudno spotkać gdziekolwiek indziej.

Anastazja w swojej wypowiedzi stwierdziła kiedyś, że dusza, która pozostała w dolmenie "już nigdy nie wcieli się w nic żywego". Z tym akurat się nie zgadzam, ponieważ byłoby to oczywiste zaprzeczenie duchowej ewolucji. Anastazja jako kobieta widzi rozwój duchowy po kobiecemu, toteż niespecjalnie istnieje dla niej coś takiego, jak oświecenie.

Myślę więc, że dusze z dolmenów po wypełnieniu swojej misji będą kontynuowały proces inkarnacji. Prawdopodobnie czekają one też na odrodzenie więzi człowieka z przyrodą, aby móc wcielić się w dobrych warunkach.

Przekazy z dolmenów publikuje w swoich książkach Aleksander Sawrasow, a tłumaczenia można poczytać na stronie:

https://www.facebook.com/dolmeny/

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #46 dnia: 2019-05-05, 21:57:34 »
Zdan,
To ciekawe. Gdy sie zastanowie to zaczynaja mi sie przypominac rozne zdarzenia kiedy to mogla zachodzic wlasnie komunikacja telepatyczna. Czyli chodzi glownie o to by byc bardziej uwazny i swiadomy tej formy komunikowania sie.

Dzieki. zwrociles mi uwage na wazny aspekt komunikacji. Tu tym bardziej wazna odpowiedzialnosc za to co sie projektuje a przede wszystkim za stan swojego umyslu i tego co w danej chwili sie przezywa i doswiadcza na poziomie umyslu. Nie trzeba specjalnie czegos projektowac swiadomie, to sie zawsze dzieje. Ja bym tu nawet okresli l ze nie chodzi o to co sie czuje czy mysli ale bardziej nawet o stan bycia ktory zawiera w sobie wszystko.

Offline Żdan

• Moderator Globalny
  • Bóg, Ród, Przyroda
    • Kultura aryjska
« Odpowiedź #45 dnia: 2019-05-01, 23:46:56 »
Jarku,

o telepatycznej komunikacji ze zwierzętami bardzo ciekawie opowiada m. in. Daniel Cankow (na przykład tu: https://www.youtube.com/watch?v=NDdGiM53WdY).

Słyszałem kiedyś, że u ludzi większość (to było chyba ponad 75%) komunikacji zachodzi telepatycznie. Człowiek zazwyczaj nie zdaje sobie z tego sprawy, bo nie panuje w pełni nad myśleniem.

Pisząc inaczej, telepatia zachodzi dziś najczęściej na poziomie podświadomym, ale ćwicząc panowanie nad umysłem można będzie wykorzystywać ją coraz bardziej świadomie, czyli po prostu przesyłać samą myśl zamiast przekazu werbalnego (z bliska i na odległość).

Dogrywanie się intencji między ludźmi to właściwie nic innego, jak podświadoma komunikacja telepatyczna.

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #44 dnia: 2019-04-28, 17:13:36 »
Zdan

Bardzo ciekawe co piszesz.
Obserwujac zwierzeta mozna sporo wywnioskowac po ich zachowaniu, dzwiekach jakie wydaja, mowie ciala. Mozna poczuc ich uczucia czy emocje. Szczegolnie zwierzeta udomowione jak np. koty czy psy sie komunikuja w rozny sposob z czlowiekiem. Do tego jestesmy przyzwyczajeni. Zdarzylo mi sie tez poczuc pewien rodzaj komunikacji od krowy ktora wraz ze swoja emocja mi cos chciala przekazac. Wydaje mi sie ze zrozumialem. Pare dni temu bedac na spacerze nad rzeka obserwowalem powracajace z poludnia dzikie gesi. Po kolei ladowaly na wodzie i bylo z tym zwiazane sporo gegania. Wywnioskowalem ze sie w ten sposob komunikuja ze soba.

Porozumiewanie sie poprzez telepatie to bardzo ciekawe. Czy czlowiek tez moze ze zwierzeciem ?
Mozna przypuszczac ze wazna jest umiejetnosc wewnetrznego sluchania i uwaznosc nie tylko na osobe druga/zwierze ale na wlasne odczucia zwiazane z przyjmowaniem przekazu. Wraz z ewolucja ludzkosci przyzwyczailismy sie do komunikacji werbalnej a teraz wraz z rozwojem technologii sa tendencje do komunikacji np pisanej.
Przyznam ze nigdy nie przyszlo mi do glowy ze dla czlowieka komunikacja telepatyczna moze byc bardziej dostepna i wykorzystywana praktycznie. Telepatia zostala zakwalifikowana jako zdolnosc "paranormalna" i dostepna dla nielicznych. Trzeba by wiec na poczatku odrzucic to przekonanie i wzbudzic w sobie ciekawosc jak to w praktyce moze sie odbywac. Zdan, jak to wiec w praktyce moze wygladac ? Jakie sa twoim zdaniem zasady odbywania sie komunikacji miedzy ludzmi i tez miedzy zwierzetami i miedzy ludzmi i zwierzetami ?

Offline Żdan

• Moderator Globalny
  • Bóg, Ród, Przyroda
    • Kultura aryjska
« Odpowiedź #43 dnia: 2019-04-26, 20:50:09 »
JarekC,

mnie też to zawsze zachwyca, że zwierzęta rozumieją się bez słów. Najlepiej rozwinięty język w świecie zwierząt mają, o ile wiem, pszczoły, ale zwierzęta porozumiewają się głównie telepatycznie.

Co ciekawe, wśród ludzi też podstawowym językiem jest telepatia, tyle że większość z nas nie korzysta z niej świadomie.

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #42 dnia: 2019-04-24, 22:45:43 »
To mi sie dzisiaj spodobalo. Zobaczone na Facebook;

"Smaruje miloscia dwa razy dziennie wszystko to, co mnie boli."

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #41 dnia: 2019-04-19, 18:21:37 »
Bedac pare dni temu w parku nad rzeka obserwowalem dzikie kaczki i gesi ktore na dniach przylecialy z poludnia. Zatrzymaly sie zapewne by nabrac sil do dalszej podrozy na polnoc gdzie spedza czas do poznej jesieni. Bylo widac jak przylatuje nastepny klucz gesi, laduje na wodzie i wszystkie na raz gegaja do siebie. Zazartowalem do zony ze gesi sobie opowiadaja jak spedzily zime na poludniu. Po zachowaniu ich jednak bylo mozna wysnuc wniosek ze jest miedzy nimi komunikacja, wiez, swiadomosc wspolnoty...
Przypomnialy mi sie wtedy kruki ktore latem obserwowalismy na plazy. Otoz niedaleko rozlozyla sie ze swoimi rzeczami grupa paru dziewczyn. Po chwili wszystkie poszly sie kapac do morza. Obok, na wydmie siedzial kruk. Gdy dziewczyny poszly do kapieli to on sie zblizyl i zacal szperac wsrod ich rzeczy, toreb i oczywiscie znalazl torebke otwartych czipsow. Sprobowal i nastepnie odlecial. No, niby nic ale po chwili kruk przylecial z dwoma innymi i wspolnie zabraly sie do wyjadania tego co znalazly wsrod rzeczy dziewczyn. Jeden zabral sie za czipsy, drugi za kanapke a trzeci tez cos znalazl. Tak wiec dziewczyny sie kapaly, kruki spozywaly swoj lunch i gdy sie najadly  to odlecialy. Dziewczyny wrocily z kapieli  i o dziwo nie robily wielkiego dramatu ze ich jedzenie zostalo pozarte przez ptaki.
Co jest w tym inspirujace to umiejetnosc wspolzycia miedzy ptakami, zdolnosc do dzielenia sie i rozwinieta swiadomosc wspolnoty, spoleczna. Kruk ktory znalazl jedzenie polecial po nastepne by wspolnie sie pozywic. Dla mnie spora inspiracja. wiele ludzi moze sie nauczyc z tego wydarzenia. :)

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #40 dnia: 2019-04-18, 18:37:58 »
Fajy cytat wpadl mi dzisiaj w oko;

"Badz artysta swojego wlasnego zycia."
Co oznacza bycie odpowiedzialnym za swoje poczucie szczesliwosci, dobrobytu, za swoje zycie, za tworzenie swojego zycia...

...i jeszcze jeden;

Jestem wolny/a by tworzyc i w pelni byc kim jestem."
« Ostatnia zmiana: 2019-04-18, 18:43:02 wysłana przez JarekC »

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #39 dnia: 2019-04-15, 14:44:30 »
Fajny cytat dzisiaj zobaczylem;

"Mozna konia doprowadzic do wodopoju, ale pic za niego juz sie nie da...
  Mozesz pokazac ludziom mozliwosci, ale oni sami musza chciec je wykorzystac..."

To samo w rozwoju duchowym, w uzdrawianiu i wszelkiej przemianie.

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #38 dnia: 2019-04-10, 19:00:39 »
Kalibracja zjawisk w Naturze metoda WREmind wedlug skali Hawkinsa;

https://youtu.be/S4i8iRzJ0q4

Offline Żdan

• Moderator Globalny
  • Bóg, Ród, Przyroda
    • Kultura aryjska
« Odpowiedź #37 dnia: 2019-04-07, 22:51:55 »
JarekC,

no i git: )

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #36 dnia: 2019-04-07, 12:55:43 »
Cytat Lisy Nichols z ksiazki "Sekret" Rhondy Byrne;

"Kiedy skupiasz sie na braku i niedoborze i na tym czego nie masz, na roztrzasaniu tego z rodzina, na dyskutowaniu tego z przyjaciolmi, mowisz wtedy swoim dzieciom ze nie masz wystarczajaco - Nie mamy wystarczajaco na to, nie stac nas na to - wtedy nigdy nie bedziesz w stanie sobie na to pozwolic, poniewaz zaczynasz przyciagac wiecej tego, czego nie masz. Jesli chcesz dostatek, jesli chcesz dobrobyt, wtedy skupiaj sie na dostatku. Skupiaj sie na dobrobycie."

Offline JarekC

• Użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: 2019-04-04, 00:54:35 »
Ciekawy cytat zobaczylem dzisiaj na Fb;

"Zadne drzewo nie wzrosnie do nieba, jesli jego korzenie nie siegaja do piekla."  C.G.Jung

Jak to rozumiem ze moj wzrost i rozwoj nie pojdzie do przodu jesli nie poznam, zaakceptuje, uznam w sobie to wszystko co jest bolesne, emocje, traumy, wzorce autodestrukcyjne. Do tego potrzeba i szczerosci i otwartosci i tez odwago by spojrzec w glab siebie. To inna strategia niz tlumienie, walka, ucieczka czy cukierkowy optymizm. Te stany zazwyczaj cos mi komunikuja na temat siebie i najlepsze co mozna zrobic to dac sobie uwage.